Things I want to do/see/experience..

Part 4

14. května 2015 v 19:34 | Lucie
Dnes vám přínáším část čtvrtou ze "seriálu" Things I want to do/see/experience. Myslím, že popisky se budou nejspíše zestručňovat, protože obrázky mnohokrát znázorňují to samé (viz můj západ slunce v New Yorku, Londýn..), ale chci vám je ukázat už jen proto, že na mě nějak zapůsobily a tak, zda na vás nezapůsobil nějaký předtím, je možné, že to bude právě tento obrázek, který vás donutí sbalit si batoh a vydat se na cestu.

Když už mluvíme o tom cestování. Myslím, že to bylo někdy minulý týden, kdy jsem byla na jedné přednášce, jejíž obsah mne asi až tak úplně nezajímal (šlo totiž převážně o cestování do německy mluvících zemí a já německy řeknu možná, tak jak se jmenuji), ale zaujala mne jedna věc. Nejsem si jistá, zda jste o ní někdy slyšeli, ale jmenuje se to Couch surfing. Jde o to, že si v zemi, kam se chcete podívat, najdete doslova a do písemene gauč, kde zadarmo přespíte. Najdete si někoho, kdo vám bude vyhovovat (ideálně někdo s velkým množstvím pozitivních recenzí), kdo vás ubytuje tak dlouho, jak budete potřebovat plus tedy ne všichni vás ubytují i s kamarádem. Já to letos plánuji poprvé vyzkoušet, tentokrát "pouze" ve Vídni, ale uvidíme jak to všechno bude. Každopádně opravdu doufám, že to dopadne. Takže pokud vás to zaujalo, tak se na to určitě podívejte, případně, máte-li už nějaké zkušenosti, tak bych byla ráda, kdyby jste se o ně podělili.

Teď už ale zpět k tématu.

Untitled

1. Plavba na ledovém jezeře, nejspíše někde ve Finsku

Part 3

5. května 2015 v 18:30 | Lucie
Jsem tu s další částí "seriálu" Things I want to do/see/experience. Začneme hezky Vánočně a zimně (hádám, že obrázky jsem přidávala právě v tomto období). Let's do this!

Beautiful ❤️1. Benátky
Někde jsem slyšela, že jak se postupně zvyšuje hladina oceánu, tak budou Benátky brzy pod vodou.. proto bych se tam moc ráda podívala ještě než se tak stane. Mimojiné mne naprosto učarovaly ve filmu, jehož jméno už nevím. Je to o dceře prezidenta, která se jmenuje Anna.. a jeden sekuriťák ji pomůže utéct a putuje s ní po Evropě, a vlastně ji hlídá. Opravdu si teď nevzpomenu. A právě se tam plaví po té řece a je to naprosto okouzlující.

Part 2

28. dubna 2015 v 22:04 | Lucie
Jsem zde s pokračováním rubriky Things I want to see/do/experience. Nejsem si jistá, zda bych první článek mohla prohlásit za úspěch, ale myslím si, že se celkem líbil a jen doufám, že ten dnešní dotáhnu až do konce, protože pokud se dobře pamatuji, tak jsem tenhle článek začala psát asi už třikrát a nikdy jsem to nedala.

beautiful cities europe - Google Search1. Paris
Opět je to Paříž. Chtěla bych se dostat někam odkud bude přesně takovýto výhled na Paříž, která se postupně utápí v nastávajícím soumraku.

Part 1

22. března 2015 v 19:00 | Lucie
Spolu s novým designem jsem se rozhodla tu založit i novou rubriku. Nikdy jsem moc nebyla ten typ člověka, co chce cestovat. Vlastně jsem vždy měla jasný životní plán: dodělat střední a vysokou, najít si přítele, vzít si ho, mít s ním děti, pracovat, umřít. Vcelku jednoduchý a obyčejný život. Cestování nějak vůbec nebylo v plánu a popravdě mě to nikdy ani nijak nelákalo a když mi kamarád s jiskrami v očích povídal o tom, jak jedna naše příbuzná je zrovna na cestě kolem světa a jak by taky hned jel, tak jsem nadšení pouze předstírala, abych nevypadala divně. Vždyť každý chce cestovat. No ne?

Jenže jak šel čas a můj životní plán se s každou "tenotkrát jistě osudovou" láskou měnil, tak mi došlo, že svět vidět chci. Že nechci žít nudný život úťápnuté šedesátnice v těle dvacítky. Došlo mi, že život není o tom, že si hrajeme na dospělé tím, že se tváříme jako pacienti s čerstvě diagnostikovanou rakovinou a ničemu se nesmějeme a jsme děsně vážní, protože takoví přeci dospělí jsou. Vlastně čím více jsem se dospělosti blížila, tím víc jsem se jako dospělá necítila. Ve čtrnácti letech jsem byla úžasným prototypem dospělého člověka, který nemá smysl pro humor a je to ten největší suchar pod sluncem. A čím jsem byla starší, tím víc mi docházelo, že o tom to není. A teď.. jakožto čerstvě dospělý člověk si přijdu naprosto nedospělá a nejsem si jistá, zda mám mít tu odpovědnost, kterou dospělí mají. Vždyť je to hloupost. Dát mně možnost rozhodovat se. Mně. Osobě, která stojí deset minut před regálem s ceráliemi a běhá z jeho jednoho konce na druhý, protože si nemůže vybrat jestli chce ty dobré cerálie s jahodami a nebo ty zdravější bez nich. O výběru oblečení se asi ani zmiňovat nebudu.

Zkrátka a dobře. Když jsem vlastně poprvé vkročila na zahraniční půdu tenkrát v Anglii, tak mi došlo, že to je to co chci. Cestovat po světě.. Ještě více mě k tomu navnadila úžasná Budapešť, kterou jsem měla tu čest navštívit loňské prázdniny.. v ten den jsem si začala psát seznam. Seznam zemí, které chci navštívit. A poté.. po nějaké době mi došlo, že pro to, abych zažila úžasné věci nepotřebuji navštěvovat různé země. Že nezáleží na tom, kde jsem, ale s kým tam jsem. A proto jsem začala pomocí mnou oblíbeného serveru weheartit.com shromažďovat fotky a obrázky věcí, které bych chtěla vidět, dělat či zažít. A v rámci inspirace jsem se rozhodla se o to s vámi podělit prostřednictvím článků. Třeba vás to také inspiruje k založení svého vlastního To experience listu.

Untitled
 
 

Reklama