What's on my phone 2015

28. března 2015 v 19:47 | Lucie |  Ze života..
K dnešnímu článku už se odhodlávám docela dlouho a jsem zvědavá zda se vám bude líbit. V dnešním světě Smartphonů jsou i aplikace častým tématem.. a proto jsem se rozhodla vám v tomto článku prezentovat, které aplikace usnadňují život mně.Začala bych asi tím, co mám vlastně za telefon. Tento telefon jsem si pořídila asi před rokem. Předtím jsem měla obyčejný "vysunovací" Samsung, který sloužil jako náhrada za Samsung Galaxy Gio, který jsem ztratila a nebo mi spíše byl odcizen. Tento telefon je vcelku použitelný, řekla bych. Neseká se a nejsou s ním žádné problémy. Tedy víceméně do té doby než jej začnete pořádně používat. Hodně záleží na tom "v jaké náladě se probudí". Někdy šlape tak, že se tomu nechce ani věřit a někdy je tak pomalý, že máte chuť s ním fláknout o podlahu, aby se probral. Pro zrychlení doporučují stáhnout nějaký Launcher. V současné době na svém telefonu žádný launcher nemám, ale dříve jsem měla Solo Launcher a ten můžu jedině doporučit. Přišel mi opravdu úžasný a uvažuji nad tím, že si jej stáhnu znovu. A telefon, který tedy vlastním já je tedy Samsung Galaxy Trend Plus.

Možná jste si také všimli, že mám na svém telefonu kryt. Mám ho asi dva týdny a už si nedovedu představit, že bych jej na něm neměla. Telefon je o něco těžší a tak se i lépe drží a nemáte takový strach, že vám vypadne z ruky. Tento silikonový kryt navíc telefonu poskytuje ochranu a při pádu na zem tak nedochází k přímému styku displeje telefonu a země. A navíc vypadá opravdu dobře. Přišel během tří týdnů a jsem s ním maximálně spokojená. Cena kolem 70,- Kč. Minulý týden mi ještě přišel druhý kryt, které je z plastu a je na něm Snoopy. Tento kryt nemá ten "okraj" okolo, takže je na telefonu opravdu jen na ozdobu. Dá se navíc nacvaknout namísto původního zadního krytu, takže telefonu naopak na váze vůbec nepřidává. Stál kolem 30,- Kč. Kažopádně rozhodně přemýšlím nad pořízením dalších silikonových krytů a všem je jedině doporučuji. (odkaz po kliknutí na obrázek)

Ještě než se dostanu k samotným aplikacím, tak bych jen ráda řekla, že kdybych teď měla znovu stát před výběrem telefonu tak už asi vsadím na nějaký neznačkový. Umí to to samé co značkový, a když například za 3 500,- Kč koupíte mobil bez značky, tak to umí o milion víc věcí jak telefon za stejnou cenu se značkou. V dnešní době se už prostě platí jen a pouze za značku. A to je ten problém. Takže pokud jste před volbou telefonu, tak jďete do neznačkového, a pokud nechcete aby se sekal, tak ideálně se 4 jádry.

Let's get started!


Začneme na ploše. Pozadí, které tam mám nastavené si můžete stáhnout zde. Mám ráda všechny důležité věci po ruce a proto na mé ploše najdete přímé vytáčení ma mamku a na taťku. Je to mnohem snažší, jak neustále hledat jejich jména v kontaktech. Dále zde mám internet, který používám nejčastěji (rozhodně nedoporučuji aplikaci Google Chrome - strašně se seká), widget o svátcích (s mou děravou hlavou se snadno stane, že zapomenu na to, že má někdo z mých známých svátek), hodiny (ty které zde mám jsou Xperia), a na boku můžete vidět pohyblivý widget Clean Masteru.

Na ploše číslo jedna, mám pak widgety Google kalendáře, Any. do a odkaz na Google Keep. Ke všem aplikacím se pak budu podrobněji vyjadřovat dále.

Na ploše číslo tři mám pak přehrávač hudby, pomocné osvětlení (které tam mám vlastně zbytečně, protože jej mám i v horní liště clean masteru) a okamžité vyhledávání google.

Na poslední ploše je pak k nalezení Widget s akutálními úkoly a zkouškami, které mne čekají.

Teď už k samotným aplikacím.
Na první stránce se povětšinou nacházejí již předinstalované aplikace, které já osobně většinou nepoužívám. Jediné, které bych zmínila jsou: S Plánovač, který v současné době sice už nepoužívám, ale když jsem jej používala, tak se mi na na něm velmi líbila možnost vyvoření úkolu. Na to jsem ještě u žádného jiného kalendáře nenarazila. Samozřejmostí je Fotoaparát a Hudba. Dále používám i Poznámky a Rádio, protože na něj chytám stanice, které na normální rádio nechytnu. První mnou nainstalovanou aplikací je pak Email.cz. Původně jsem používala předinstalovaný mail, do kterého se nějak složitě musela zadávat mailovka, protože to nepříjmalo seznamovskou doménu a jediné co se v něm dalo, bylo číst si e-maily, které vám přišli. Odeslat mail bylo zcela nemožné. Teď mám maily víceméně pořád pod dohledem. Jediná výtka snad jen, že to trochu zpomalí telefon, když se aktualizuje mailovka při každém zapnutí Wi-fi. A pak také teď nově, vám to neukazuje maily, které obdržujete do složky hromadné. To si musíte kontrolovat sami. Ale to je jen detail. Navíc do hromadných stejně většinou chodí ty méně podstatné maily jako například reklamy. A nakonec samozřejmě zdroj všeho: Google Play.


Hangouts - nevím zda tuto aplikaci znáte. Ze začátku jsem ji chvíli používa, ale postupem času jsem přešla na lepší. Lze sem přesměrovat všechny zprávy, které příjmáte.
Youtube - v současnosti asi nejpoužívanější aplikace na mém telefonu. Mám spoustu odběrů, které ráda sleduji a tak u toho vždy před spaním ráda na chvíli vypnu. Měla jsem s tím problém po aktualizaci. Z neznámého důvodu mi to přestalo přehrávat videa. Pokud vás potkal podobný probém, tak si najeďte do nastavení telefonu a do správce aplikací, kde odinstalujte veškeré aktualizace a obnovte tak u aplikace tovární nastavení. Nejspíše vám to znovu nabídne aktualizaci. Mně osobně to po opětovném stáhnutí aktualizace už fungovalo bez problémů. Tak to kdyžak zkuste taky.
Dropbox - výborná aplikace na zálohu fotek. Fotky které vyfotíte automaticky ukládá do internetového úložiště a můžete se k nim dostat z jakéhokoliv zařízení. Disk má víceméně stejnou funkci, ale ten já osobně nepoužívám. (Doporučila bych ještě One Drive, který já sama nemám na telefonu, ale mám s ním zkušenosti odjinud).
Internet - Upřímně zatím úplně nejrychlejší prohlížeč, na který jsem narazila. Což mne samotnou překvapuje.
Kiosek Play - Občas si tam ráda přečtu co nového se odehrálo ve světě. Aby se neřeklo, že jsem informacemi nedotknutá. Jakože já jsem ráda.
CM Security - Nejlepší antivirus na světě. Automaticky na základě vašeho nastavení skenuje zařízení, zda se v něm nenacházejí nějaké viry. Odstraňuje Junk Files. Podle mě prostě jedna z nejlepších aplikací. Samozřejmostí je možnost zablokování telefonu na dálku v případě odcizení a narozdíl od AVG Antiviru, který jsem měla předtím, najde telefon v případě odcizení s přesností na jeden metr.
Adobe Reader - Velice šikovná aplikace. Hodila se mi především loni, když jsem psala ročníkovou práci. Mohla jsem si ji pohodlně číst kdekoliv, poznačovat si místa, ve kterých se mi ještě něco nezdálo a přidávat si tam poznámky. Doporučuji.
Keep - Výborná aplikace, kde shromažďuji všechny své nápady, seznamy, úkoly. Prostě vše co mi přijde důležité a chci si to uchovat na později.
Circle Batery Widget - V současnosti ji nemám na ploše nikde umístěnou, ale jinak je to velmi elegantně vypadající aplikace, která vás informuje o stavu vaší baterie.

Digitální hodiny Xperia - na google play je obrovský výběr digitálních hodin, ale tyto jsou moje jednoznačně nejoblíbenější.
Clean Master - bez této aplikace už si nedovedu představit život. Díky ní velmi snadno vyčistím pamět RAM a umožním tak telefonu, aby byl mnohem rychlejší. Stejně jako CM Security zhruba jednou za dva dny zbavuje telefon Junk files. Díky němu je i čištění telefonu mnohem snadnější.
GO SMS Pro - výborná aplikace pro zprostředkovávání SMS zpráv. Výběr ze stovek různých vzhledů (kvůli kterým si sice musíte stáhnout nějakou hru, ale tu pak můžete klidně odinstalovat), možnost rozmyšlení, zda SMS opravdu chcete odeslat. Při příchozí zprávě se v pravém horním rohu objevuje Widget s fotkou kontaktu, který vás informuje o příchozí zprávě. Po kliknutí se otevře malé okýnko pro rychlou odpověď.
Zoner Photo Studio - výborná aplikace na upravování fotek. Zoner je můj oblíbený program na úpravu fotek i na notebooku a tak jsem se rozhodla mu zůstat věrna. Nabízí víceméně stejné možnosti úpravy jako plnohodnotný program. Doporučuji.
Jízdní řády - Jedna z nejšikovnějších a nejužitečnějších aplikací vůbec. Na internetu je vyhledávání zbytečně pomalé a zdržuje to. Tato aplikace si navíc zapamatuje vaše "nejpoužívanější" trasy a tak je nemusíte psát pořád dokola.
Messenger - Myslím, nepotřebuje komentář. Snad jen poznámka k mobilnímu Facebooku - jeho instalaci rozhodně nedoporučuji. Velice pomalá aplikace. Na internetu je rychlejší. Jinak trocha osobní propagace - budu ráda, když mi na Facebooku dáte lajk. ZDE. Děkuji :)
Vinted - Rychlý přístup na Vinted účet. Komunikace je tak mnohem rychlejší a snažší. Vyhledávání oblečení je tak bez notebooku možné kdekoliv kde je Wi-fi, nebo máte-li předplacený internet.
Svátky Widget - k vidění na ploše mého telefonu. Slovenské a české.
Wattpad - čtečka knih se stovkami knih zadarmo - a to i ty známější jako například Da Vinciho kód apod.
Timetable - Rozvrh máte kdykoliv při ruce. Snadné nastavování. Přednastavíte si od kdy do kdy máte vyučovací hodiny a pak už jen snadně nastavíte kdy máte jakou hodinu. Aplikace vám sama v průběhu hodiny vypne vyzvánění a poté jej zase zapne (trochu větší spotřeba baterie). Snadné zadávání úkolů a nadcházejících zkoušek - při zadání předmětu ze kterého úkol máte, se vám automaticky otevře nabídka hodin, a vy snadno vyberete do kdy jej máte mít hotový. Chybí nultá hodina.
My Study Life - aplikace, která je spíše vhodná pro studenty vysokých škol. Trochu složitější nastavování hodin. Neustále se musí nastavovat od kdy do kdy trvá která hodina. Krásný widget (na mé čtvrté ploše). Možnost nastavení progresu v úkolech. Úkoly se dají také nastavit jako opakování na test - automaticky se otevře nabídka testů, které jste zadali, že vás z daného předmětu čekají.
Student Agenda - Tuto aplikaci jsem si stáhla nedávno, ale nejspíše ji brzy odinstaluji. Co nabízí oproti dvoum předchozím je zadávání známek a automatické počítání průměru. Ideální by bylo spojit tyto tři aplikace dohromady.
Přidávám nově objevenou aplikaci, která by měla být právě oným propojením. Sama ji musím zkusit. Kdyby jste měli zájem. Ztišuje zvuk, počítá průměr, upozorňuje na úkoly a na zkoušky. My Class Schedule.
Autoškola 2015 - Nejspíš víte (pokud čtete můj blog), že letos dělám autoškolu (a závěrečky mě čekají už ve středu, tak na mě myslete). Nějakým záhadným způsobem se mi podařilo narazit na tuto aplikaci. Nepotřebuje připojení k internetu, nezabírá žádné místo a jsou zde úplně všechny testové otázky jak pro skupinu B, tak i pro skupiny jiné. Na konci vyhodnocení tesu a zobrazení špatných odpovědí i s jejich správným řešením.
Bakaláři - Nemusíte se neustále přihlašovat. Pokud máte připojení k internetu, tak máte na dlani vše. Aktuální rozvrh, témata hodin, které vás čekají, známky, plán školních akcí i absenci a to vše přímo vám na míru.
DIC - Anglicko- český - offline slovník. Na jedničku.

Kalendář google - Obyčejný kalendář. Vyhovuje mi jeho vzhled. Možnost propojení se všemi zařízeními.
Můj kalendář - Ženský kalendář. Připomene vám, kdy si vzít prášek. Ukáže vám v jaké části cyklu se právě nacházíte. Nemusíte používat papírové kalendáře pro záznam, a u doktorky k němu pak máte snadný přístup. Spousty možností - můžete přidávat různé detaily průběhu vašeho menstruačního cyklu (například zde najdete výběr snad ze sto nálad). Dobré při plánování těhotenství.
Timely - budík. Možnost nastavit si, že budík se vypne až po ukonání nějakého úkolu. Zaručené probuzení.
Any.do - aplikace umožňující vytváření seznamů úkonů, které chcete daný den, následující den, v blízké době, či prostě někdy udělat. Možnost nastavení upozornění. Každé ráno (nebo kdykoliv jindy, záleže na vašem nastavení) Any.do moment, kdy si naplánujete co chcete daný den udělat.
Todoist - odinstalováno. Na podobném princpu jako Any.do. Co se mi líbilo bylo třídění jako například: Shopping, Travelling, Films to watch, Work.. apod.
OneNote - odinstalováno. Možnost propojení se všemi zařízením. Dobré například na konference nebo přednášky s předem stáhlým materiálem - možnost vkládání poznámek apod.
ČSOB Smart Banking - snadný přístup na účet a přehled o pohybech částek na účtu. Přijde mi skoro přehlednější jak internetové bankovnictví.
Assistant - ohromná aplikace. Když už nic tak pro pobavení. Osobní asistentka, která si s vámi povídá. Přečte vám horoskop na druhý den, najde vás na mapě, ukáže vám cestu do nejbližších restaurací, udělá rezervaci, vyhledá otevírací hodiny bazénu, přečte vám novinky ze světa, napíše status na Facebook a přečte zprávy a e-maily. Připomene vám nadcházející události a vytvoří nové události ve vašem kalendáři a to není zdaleka vše. Jedinou podmínkou je komunikace v angličtině. Ohromná aplikace, která ani nezabírá moc místa. Stojí za vyzkoušení.

Pinterest - snadný přístup k přívalům inspirace.
Instagram - ráda sleduji jak žijí ostatní lidé. A nově jsem se rozhodla rovněž účastnit této aktivity. Proto pokud vás zajímá co se děje v mém životě, tak mě sledujte na Instagramu.
We Heart It - Dávka inspirativních obrázků. Snažší přístup než na internetu. Rychlé prohlížení. Rovněž mne můžete sledovat zde.
Kitty Play - krásné tapety, motivy nejrůznějších launcherů, ikon packy, vyzáněcí tóny. Cokoliv si přejete pro personalizaci svého telefonu.

Pix Words - upřímně. Na hraní nemám čas. Ale když už se hodně nudím, například v čekárně u doktora, pak si vždy zapnu Pix Words a na nějakou dobu se tím zabavím.
PixAnswer - protože nejsem děd vševěd.
Solitaire - když se mi nechce moc přemýšlet, ale potřebuji zabít čas.

Tak. To byly všechny aplikace, které se nacházejí na mém telefonu. Myslím, že vzhledem k tomu, že patřím mezi lidi, kterým se aplikace na mobilu neustále mění, tak toto není poslední díl What's on my phone. Doufám, že jsem vás inspirovala ke stažení nějakých aplikací. Napište mi do komentářů, která aplikace vás zaujala nejvíce. Máte nějaké stejné? Máte nějaký tip na aplikaci? Napište mi to prosím do komentářů. Mám ráda, když je na mé články nějaká odezva. Tak se zatím mějte hezky. Zase někdy příště. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Illumináti Illumináti | Web | 28. března 2015 v 20:16 | Reagovat

such článek
                                                                wow
                           very TAG
           much telefon
        so Samsung
              8-)  8-)  8-)

2 barlie barlie | Web | 28. března 2015 v 23:42 | Reagovat

Wattpad zní dobře.

3 AL. AL. | 30. března 2015 v 16:07 | Reagovat

Mě se osobně líbí aplikace Aladin. Je to předpověď počasí, která je překvapivě docela přesná. :-)

4 Lucie Lucie | 2. dubna 2015 v 21:31 | Reagovat

[3]: Děkuji za tip. Už ji mám ve svém telefonu a počasí pravidelně kontroluji :) I když teď se to zrovna moc předvídat nedá :)

5 john john | E-mail | 20. února 2018 v 20:59 | Reagovat

VÍTEJTE VE VELKÉM SVĚTĚ, KDE MŮŽETE NÁSLEDUJTE VŠECHNY DRUHY ŽIVOTNOSTI, ŽE ŽIJTE V ŽIVOTĚ. Jste unaveni tímto životem, v němž žijete dnes, chcete, aby se váš život zcela změnil a abyste splnili svůj sen, máte příležitost připojit se nyní, aby se váš životní příběh okamžitě změnil, jste chudí a chcete se zbohatnout v životě, stejně jako ostatní lidé nebo chcete být slavní v životě, jste absolvent hledá práci. musíte se připojit nyní. nebo obchodního muže nebo ženy nebo hvězdy, kteří chtějí být slávy a silní, nemusíte ztrácet čas, trpíte v životě, rozhodnete se a vstoupíte do království Illuminati, abyste se stali bohatým mužem nebo ženou a také stát se slavnou a silnou věčnou krevní obětí nebo lidskou společnou účastí a budete dávat

PŘÍNOSY POSKYTOVANÉ NOVÝM ČLENŮM, KTERÉ SE ZAPOJÍ
ILLUMINATI IN USA TODAY

Odměna ve výši 5 000 000 USD za členství požehnáním za nové členy
Nový elegantní sen CAR v hodnotě USD 100 000 USD
Dream House koupil v zemi podle vlastního výběru
Jeden měsíc dovolená (plně placená) pro vaše vysněné turistické destinace.
Jeden rok golfového balíčku
Léčba V.I.P na všech letištích ve světě
Celková změna životního stylu
Přístup do libovolné země podle vašeho výběru po dobu jednoho roku
platba ve výši 1 000 000 USD do vašeho účtu
bankovním účtem jako členem
Jeden měsíc si rezervoval schůzku s Top 5
světových lídrů a 5 nejlepších osobností v
Svět odešlete svůj e-mail do hlavního čtvrtletí
zde v Kanadě přes: illuminatitempleofbrotherhood@gmail.com nebo volejte +1 (432) 294-7496

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama