Poslední týden..

28. srpna 2013 v 20:20 | Lucie |  Ze života..
Poslední týden! Poslední týden prázdnin. O tom, že mě začali bavit až teď asi ani psát nebudu, ale chtěla bych se zaměřit na to, že jsem v jednom kole a tedy nemám zrovna pocit, že bych měla prázdniny. Sice jsem celý den doma, ale jediné, co mě zajímá je stejně škola. Tak ráda bych se na to všechno vykašlala, vyhodila si kopejtka a ten poslední týden si pořádně užila, ale bohužel to nejde. Ještě toho musím do školy hodně udělat. Ale to je jen a jen moje chyba, že jsem to všechno nechala na poslední chvíli (jako vždy). Jsem si pořád nechtěla kazit prázdniny a tak mám o týden prázdnin míň, zatímco, kdybych si to tak nějak rozvrhla do celých prázdnin, tak je to mnohem jednoduší. Ale to už jsem holt celá já. Proč to dělat dnes, když to můžu odložit na zítřek?

(A moje včerejší snaha o obrázek. První za celé prázdniny)


V pondělí jsme byli dopoledne nakupovat a odpoledne jsem pomáhala s hlídáním sestřenky. Taky jsem musela řešit to, že do školy pojedu jak nějaký zoufalec už na sedm, abych zabrala naše místa. Přijde mi to docela smutné, že první den školy tam budu už v sedm. Jediné štěstí je, že druhý den nemusíme na sedm, což bychom podle rozvrhu vlastně měli. Ale tak. V úterý jsem pravděpodobně nědělala vůbec nic..minimálně si to už nepamatuji. Jako všechno. Vlastně jsem začala s pokusy o článek o zájezdu do Anglie, ale dostala jsem se jen k prvnímu dni. Potom jsem to frustrovaně zavřela a přišla jsem na to, že vůbec neumím psát a ani si nepamatuji, jak to vlastně bylo. A dnes? Dnes už jde do tuhého. Celé dopoledne jsem krájela asi miliardu hub (a to houby nejím). Odpoledne jsem byla na alergologii, nakupovat věci do školy a pak ještě asi další miliardu věcí, jako třeba silikonové nádoby na bábovku.

Když jsem se dostala domů, tak trvalo něco přes hodinu než se to všechno uklidilo a spacifikovalo. Když už to bylo hotovo, tak jsem se vrátila ke svým marným pokusům vytvořit alespoň trochu kultivovaný článek, který by mohl udělat dojem (haha). Mezitím jsem musela ještě vydrhnout naši úžasnou sklokeramickou desku, která byla totálně zašpiněná od toho, jak máma vařila ty odporný houby, které tu ještě teď smrdí. Nemluvím o tom, že leštit ji můžu třeba tři hodiny a stejně se nebude lesknout. Tak prostě zhasnu světlo a dělám, že to nevidím. Jsem TAK líná, a TAK netrpělivá..a nepořádná, nedůkladná....

No a teď! Po několika hodinách mám konečně článek o kterém stejně pořád pochybuji a čtu ho dokola a dokola. Přemýšlím zda mám všechno napsané ve správném pořadí, slohově hezky a zda to vůbec dává smysl. Co na to asi řekne? A dalším problémem je, že při cestě na zpět mi pan K. nadiktoval informace o tom průvodci, ale ty jsem prostě jako vždy někam založila a nemám nejmenší ponětí o tom, kde sakra jsou! Takže jediné, co vím je jméno a že má rád dobré víno. Snad mě za to nezabije!! Nemám ho ráda za to, že mě pověřil něčím takovým. Proč zrovna já? Ani psát pořádně neumím?!

A plán na další dny? Zítra musím během dne přečíst Hamleta. Zapsat ho, společně s Romeem a Julií (ano další knížka, kterou jsem přečetla z povinné četby. Už jsou dvě!!). Potom taky opsat další 3 knížky (Babičku opravdu nedávám). Jsem tak nepoctivá a shniju za to v pekle! Nesnáším podvádění, ale opravdu nestíhám.

V pátek musím uklidit. Teď mi, ale nějak dochází, že v pátek mám teda možná volno. Tzn. budu se celý den učit dějepis, protože hned po začátku školního roku píšeme velkou opakovací písemku (fakt super vědět o tom celé prázdniny). V sobotu jdeme na brigádu na mou bývalou Základní školu. Ta prochází rozsáhlou rekonstrukcí a je tam takovej bordel, že by i atomovka nadělala míň škody. Tzn. sobota zabitá. A v neděli. V neděli v pět jedu na basket. Už se docela těším na tu atmosféru a tak. Ačkoliv, když jsem na basketě byla naposledy, tak to všechno bylo jinak. Ale to je jedno. Docela se fakt těším. No a další den na sedm do školy.

V hlavě mám hroznej zmatek a prázdno. Sakra. Bylo toho tolik, co jsem měla udělat a skoro mi to nevycházelo a najednou mám času.. sakra. V ten pátek tam určitě ještě něco je. Ano! Vlastně jedu na celý den do Brna. Takže pátek je zabitej a dějepis se můžu učit chvíli zítra (néé) a potom až v neděli přes den. Fakt fajn se poslední den prázdnin učit. A nemluvím o výpiscích z češtiny. Ale o tom já nic nevím. Poslední týden jsem tam nebyla. To jde mimo mě. Zatím...

Bože můj. Ať už jsou zase prázdniny a nemusím se chvíli učit. A to ještě ani škola nezačala. A o tom super skvělým rozvrhu asi ani mluvit nebudu. V úterý na sedm- fyzika, biologie, fyzika, biologie a potom angličtina. Bože! Jen tři hodiny angličtiny za týden! První den dvakrát chemie. Poslední dvě hodiny v pátek hudebka. Za co mě trestáte? Tenhle školní rok bude super nudnej..

Možná jsem chtěla napsat ještě něco jiného, ale tak nějak mě nenapadá co. Je mi z toho všeho tak nějak úzko. Všechno se zase mění. Už jsem ve druháku (damn it) a mám fakt "úžasnej" rozvrh. Až teď mi dochází, jak jsem ten starej milovala. Ovšem. Když se podívám na rozvrh sexty, tak si ještě pořád můžu říct, že se mám zatraceně dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 21:48 | Reagovat

Tan pocit zná asi každý. Určitě se to časem zlepší, ber to s úsměvem.:) My rozvrh dostáváme až na začátku roku, tak si zatím nemám na co stěžovat.

2 Lucie Lucie | 28. srpna 2013 v 21:53 | Reagovat

[1]: Však beru :) Ono po čase si na ten rozvrh zase zvyknu a už mi to bude šumák, ale je to jen o té "zvykací" době :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama