Koukněme se zblízka na: malé černé!

1. května 2012 v 12:00 | Lůůůca |  For you..;)
Pozor! Je zde nový seriál, který se bude jmenovat: koukněme se zblízka na: .... a pokaždé půjde o jiný kousek oblečení! Dnes jde o ,,malé černé"..:)


Určitě každá z nás minimálně jednou za svůj život slyšela pojem ,,malé černé". Já jakožto malá dívka, když se mluvilo o ,,malých černých" jsem myslela že se mluví o něčem..nevím ani o čem..prostě jsem si myslela, že to je úplná blbost. Co to je malé černé? To jsem se dozvěděla až o mnoho let později. Zjistila jsem, že za pojemem ,,malé černé" se skrývají večerní šaty v černé barvě, které nesmějí chybět v žádné skříni. Vždiť..Koupím si jedny malé černé, nebude se mi chtít vymýšlet nic speciálního do divadla apod. tak jen sáhnu po malých černých, které můžu ozvláštnit doplňky. Pomocí doplňků se dají dělat s divy a z jedněch šatů se můžou stát stovky.
Spousta žen již v dnešní době malé černé ani nemá, protože to nepovažuje za podstatné, ale tyto šaty jsou podstatné asi jako spodní prádlo. Dají se nosit naprosto všude. Některé ženy nevlastní malé černé, nýbrž malé barevné. Ke všemu..s pojmem malé si spojíme šaty, které nemají sukni delší pod polovinu stehen. Tyto šaty klidně můžou být až do půli lýtek a nezmění se nic na tom, že to jsou malé a černé (pokud mají černou barvu).
Jaké si vybrat?
Nemáš ještě doma malé černé? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Malé černé jsou šaty, které si můžeš vzít na párty- ozvláštníš je barevnými lodičkami, na ples- přidáš brož nebo bolerko, do divadla- přidáš sáčko a nebo jen brož, na pohřeb - to tě snad mine, na svatbu- pokud nejsi nevěsta, tak proč nejít v černém, do společnosti- např. na večeři. Prostě jsou to kouzelné univerzální šaty, které se nikdy neztratí. No, a jak si je vybrat? Nejprve ti samozřejmě musí padnout do oka. Poté si je musíš zkusit a nesmí nikde dřít. Zkus se v nich projít a zjisti jestli ti nevadí třeba délka sukně- jestli se nehrne nahoru, jestli si po ní nešlapeš, jestli neelektrizuje apod. Poté se v šatech předkloň, aby jsi zjistila zda nejsou šaty moc těsné, sukně není mo krátká, jestli se nerozepínají apod. Ramínka nesmí nikdy padat. Pokud chceš šaty bez ramínek, tak počítej s tím, že ti šaty budou pravděpodobně padat- smiř se tedy s tím, že si je při nošení budeš muset pořád vytahovat. Také zjisti zda tě nedřou v popaží. Zda nemají někdě zadrhntou nitku, nepářou se a nebo nemají dokonce díru.
Kolik do nich vložit?
Nejprve se zamysli na jak dlouho ty šaty budeš mít. Na rok a pak si koupíš nové a nebo je chceš mít tak 10 let? Pokud volíš variantu a. tak si klidně kup nějaké levnější šaty. Co znamená levnější šaty? Šaty do 500,- Kč. A pokud volíš variantu b. tak si kup nějaké šaty, které nebudou pokud možno tak úplně podle trendů, ale které se budou líbit tobě. Budou sedět do tvého obvyklého stylu. Potom by to taky mohlo dopadnout jako u mých čirých brýlí- koupila jsem si je, protože byli hrozně IN, nosila jsem je asi 2 týdny a od té doby je mám zavřené ve skříni, protože mi došlo, že mám být ráda, že žádné brýle nemám a ne si kupovat čiré brýle. Takže 250,- Kč v háji! No ale..co ,,dvěstěpade" se dá přežít, ale pokud si tedy koupíš nějaké dražší šaty a vezmeš si je na sebe jednou a pak už ne, protože už nebudou IN..to by byla škoda peněz. Proto si radši kup nějaké úplně obyčejné. V jednouduchosti je krása. To si pamatuj..;)
Get inspiration..
Černé šaty s výšivkou
Černé společenské šaty
Let´s go!
Tak pokud jsi se o malých černých dozvěděla co jsi potřebovala, tak vyraz do víru velkoměsta nebo do víru internetových obchodů a hodně štěstí při výběru..;)
Lucie S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama